EG12942W45JJ
$1,525
USD
14K White Gold Twisted Diamond Ear Climber Earrings
EG12942W45JJ
$1,525
USD
In these dramatic ear climber earrings, 0.28cts of sparkling prong set diamonds adorn a sculptural tendril that curves to entwine with a corresponding strand of polished 14k white gold. These romantic climbing earrings are easy and elegant.
Product Details
| Item Code: | EG12942W45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.30 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Kaslique |
| Style : | Ear Climber |
Product Measurements
| Width : | 5.20 mm |
| Thickness : | 1.80 mm |
| Drop : | 26.00 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY





