LR51410SVJWS
$305
USD
925 Sterling Silver White Sapphire Criss Cross Ring
LR51410SVJWS
$305
USD
The beauty lies in the simplicity of this graceful Boutique Silver fashion ring. Strands of polished 925 sterling silver are twisted with a ribbon of pavé white sapphires. Mix and match with other rings for sensational dimension and shine.
Product Details
| Item Code: | LR51410SVJWS |
| Division : | Boutique Silver |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Twisted |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
Product Measurements
| Width : | 5.30 mm |
| Thickness : | 3.00 mm |
| Bandwidth : | 2.20 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*











