LR51555W45JJ
$2,675
USD
14K White Gold Round Diamond Station Ring
LR51555W45JJ
$2,675
USD
Captivating diamond stations are positioned throughout this lovely 0.53ct Lusso collection ring. The round stations are tethered to a ribbon of smooth 14K white gold and nestled between two slim bands of pavé diamonds.
Product Details
| Item Code: | LR51555W45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.50 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Lusso |
| Style : | Easy Stackable |
Product Measurements
| Width : | 7.30 mm |
| Thickness : | 2.50 mm |
| Bandwidth : | 7.00 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*










