LR50490SV5JJ
$215
USD
925 Sterling Silver Twisted Ring with Diamond Accents
LR50490SV5JJ
$215
USD
An intricately woven silver knot adorns this statement-making fashion ring punctuated with bezel set round diamonds
Product Details
| Item Code: | LR50490SV5JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.03 ct |
| Division : | Gabriel Silver |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Fashion |
Product Measurements
| Width (A) : | 12.40 mm |
| Thickness (B) : | 4.40 mm |
| Bandwidth (C) : | 2.20 mm |
| Size (D) : | 6.50 |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY













